سرویس بالن اوبر در ترکیه

ترکیه جهان‌گردی
سرویس بالن اوبر در ترکیه

شاید تا کنون از پنجره هواپیما، منظره بیرون را تماشا کرده باشید. دیدن مناظر از ارتفاع خیلی بالا می تواند چشم نواز و لذت بخش باشد! مناظری مانند کوه ها و آتشفشان ها از ارتفاع بسیار بالا دیدنی هستند. و بودن بر فراز ابرها حس سبکبالی را در فرد به وجود می آورد! یکی از جذاب ترین تفریحاتی که نه روی زمین، بلکه در هوا انجام می شود، بالن سواری است. شرکت اوبر چند وقتی می شود که سرویس بالن سواری را در یکی از شهرهای ترکیه راه اندازی کرده است. و به واسطه سرویس بالن اوبر در ترکیه، گردشگران می توانند مناظر زیبای طبیعی را از ارتفاع بسیار بالایی تماشا کنند. اگر شما هم دوست دارید از این تجربه بی نظیر بیشتر بدانید و بالن سواری را به برنامه های خود اضافه کنید با پته تا پایان همراه باشید. به شما قول می دهیم دانستنی های نابی را دریافت خواهید کرد!

آشنایی با سرویس بالن اوبر در ترکیه

اوبر در سال 2023 سرویس بالن خود را در منطقه تاریخی کاپادوکیه ترکیه راه‌اندازی کرد. این سرویس به گردشگران امکان می‌دهد تا با سوار شدن به بالن ها و از ارتفاع بسیار زیاد از زمین، از مناظر آتشفشانی ثبت شده در یونسکو لذت ببرند.

قیمت بلیط این سرویس از 159 دلار شروع می‌شود و مدت زمان آن یک ساعت و نیم است. بالن‌های اوبر در دو نوع کلاسیک و لوکس ارائه می‌شوند. بالن‌های کلاسیک ظرفیت 24 نفر دارند و بالن‌های لوکس ظرفیت 12 نفر دارند. برای رزرو این سرویس، گردشگران می‌توانند از طریق اپلیکیشن اوبر اقدام کنند. پس از رزرو، اوبر یک پیامک حاوی اطلاعات مربوط به سواری به کاربر ارسال می‌کند. این اطلاعات شامل زمان و مکان سواری، نوع بالن و سایر اطلاعات ضروری است.

سواری با بالن اوبر تجربه‌ای فراموش‌نشدنی است. این سرویس به گردشگران امکان می‌دهد تا از مناظر زیبای کاپادوکیا از بالا لذت ببرند و خاطرات فراموش‌نشدنی را ثبت کنند. به این ترتیب آنچه را که در این بالن سواری یک ساعت و نیمه لازم است بدانید عبارت است از:

 •  مدت زمان سواری: یک ساعت و نیم
 • ظرفیت بالن‌ها: 24 نفر (کلاسیک) و 12 نفر (لوکس)
 • قیمت بلیط: از 159 دلار شروع می‌شود
 • رزرو از طریق اپلیکیشن اوبر
 • اطلاعات مربوط به سواری از طریق پیامک ارسال می‌شود

سرویس بالن اوبر در ترکیه

لوازم مورد نیاز در استفاده از سرویس بالن اوبر در ترکیه

در استفاده از سرویس بالن اوبر در ترکیه، بهتر است موارد زیر را با خود داشته باشید:

 • لباس گرم: دمای هوا در ارتفاعات بالا می‌تواند پایین باشد، بنابراین بهتر است لباس گرمی با خود داشته باشید.
 • عینک آفتابی: نور خورشید در ارتفاعات بالا می‌تواند شدید باشد، بنابراین بهتر است عینک آفتابی با خود داشته باشید.
 • کرم ضد آفتاب: نور خورشید در ارتفاعات بالا می‌تواند مضر باشد، بنابراین بهتر است کرم ضد آفتاب با خود داشته باشید.
 • کفش مناسب: بهتر است کفشی راحت با خود داشته باشید که بتوانید به راحتی در آن راه بروید.
 • دوربین: سواری با بالن تجربه‌ای فراموش‌نشدنی است، بنابراین بهتر است دوربینی با خود داشته باشید تا این تجربه را ثبت کنید.

لوازم مورد نیاز در سرویس بالن اوبر

نکات مهمی که در هنگام بالن سواری باید بدانید

در این بخش نکاتی را که در هنگام استفاده از سرویس بالن اوبر در ترکیه باید مورد توجه قرار بدهید، بررسی خواهیم کرد. این موارد عبارتند از:

 • به موقع در محل سواری حاضر شوید: زمان سواری در پیامکی که اوبر برای شما ارسال می‌کند، ذکر شده است. حتماً به موقع در محل سواری حاضر شوید تا سواری شما کنسل نشود.
 • از دستورالعمل‌های کاپیتان بالن پیروی کنید: کاپیتان بالن مسئول ایمنی شما است. حتماً از دستورالعمل‌های او پیروی کنید.
 • از سواری لذت ببرید!: سواری با بالن تجربه‌ای فراموش‌نشدنی است. از این تجربه لذت ببرید و خاطرات فراموش‌نشدنی را ثبت کنید.

سرویس بالن اوبر در کدام شهر ترکیه ارائه می شود؟

سرویس بالن اوبر در ترکیه در شهر گورمه، مرکز منطقه تاریخی کاپادوکیه ارائه می‌شود. گورمه شهری کوچک در استان نوشهر ترکیه است که به دلیل مناظر آتشفشانی ثبت شده در یونسکو و بالن‌های رنگارنگش معروف است.

بالن‌های اوبر در گورمه از فرودگاه این شهر به پرواز در می‌آیند. سواری با بالن در گورمه تجربه‌ای فراموش‌نشدنی است. این سرویس به کاربران امکان می‌دهد تا از مناظر زیبای کاپادوکیه از بالا لذت ببرند و خاطرات فراموش‌نشدنی را ثبت کنند.

سرویس بالن اوبر در کدام شهر ترکیه

فاصله از استانبول؟

فاصله شهر گورمه تا استانبول حدود 730 کیلومتر (454 مایل) است. این مسافت را می‌توان با هواپیما، اتوبوس یا ماشین طی کرد.

 • با هواپیما، پرواز مستقیم از فرودگاه آتاتورک استانبول به فرودگاه نوشهر حدود 1 ساعت و 10 دقیقه طول می‌کشد.
 • با اتوبوس، سفر از استانبول به گورمه حدود 10 ساعت طول می‌کشد.
 • با ماشین، سفر از استانبول به گورمه حدود 8 تا 10 ساعت طول می‌کشد.

انتخاب گزینه سفر به گورمه از استانبول به عوامل مختلفی مانند بودجه، زمان و راحتی شما بستگی دارد.

فاصله شهر گورمه تا استانبول

کلام آخر

کشور ترکیه در سال های اخیر به یکی از مراکز اصلی گردشگری ایرانیان مبدل شده است. جاهای دیدنی استانبول، آنتالیا و ازمیر از جمله شهرهایی هستند که به واسطه دیدنیهای خود بیشترین مسافران را به خود اختصاص می دهند. اما چند سالی می شود که یکی دیگر از شهرهای ترکیه هم به جمع این شهرها اضافه شده است! شهر گورمه که با فاصله 730 کیلومتری از شهر استانبول واقع شده است به خوبی جای خود را در این لیست تثبیت کرده است!

به تازگی سرویس بالن سواری توسط شرکت اوبر در این شهر ترکیه راه اندازی شده است و گردشگران را از نقاط مختلف دنیا به این گوشه دنج می کشاند! مناظر طبیعی زیبایی را می توانید در این بالن سواری ببینید و خاطره ای فراموش نشدنی بسازید! در این مقاله با هم نکاتی را پیرامون بالن سواری و سرویس شرکت اوبر در شهر گورمه مورد بررسی قرار دادیم. اگر به ترکیه سفر کردید، سری هم به این شهر بزنید و از تماشای مناظر بی نظیر اطراف لذت ببرید!

سوالات متداول

سرویس بالن سواری شرکت اوبر  در شهر گورمه ارائه می شود.

فاصله این شهر (شهر گورمه) از استانبول حدودد 730 کیلومتر است.

استفاده از این سفر هوایی برای هر نفر 159 دلار می باشد.

این بالن سواری حدود یک ساعت و نیم طول می کشد.

ثبت دیدگاه اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.

با درج نظر امتیاز کسب کنید