خرید بلیط هواپیما لحظه آخری

بلیط لحظه آخری به آن دسته از بلیط های هواپیما گفته می شود که از نوع بلیط های چارتری هستند. اما به خاطر نزدیک شدن به زمان پرواز و رزرو نشدن، توسط شرکت های چارتر کننده با قیمت های بسیار پایین به فروش می روند.


بلیط هواپیما لحظه آخری چیست؟

اگر بخواهیم تعریف درستی از بلیط های لحظه آخری ارائه کنیم، باید ابتدا درباره بلیط های چارتری صحبت کنیم. زیرا بلیط های لحظه آخری همان بلیط های چارتری هستند که شرکت چارتر کننده نتوانسته قبل از پرواز آن ها را به فروش برساند. در صفحه بلیط هواپیما چارتر، در سایت پته می توانید به صورت کامل تمام اطلاعات مورد نیاز را درباره بلیط های چارتری به دست بیاورید.

با توجه به اینکه برگزار کننده های تور و آژانس های مسافرتی به عنوان شرکت چارتر کننده تمام یا بخشی از صندلی های یک هواپیما را اجاره می کنند تا به مسافران تور های خود با قیمت های مناسبتر عرضه کنند، بلیط های چارتری نسبت به بلیط های سیستمی ارزانتر هستند.

گاهی اوقات ممکن است این شرکت های چارتر کننده نتوانند مسافر پیدا کنند و ناچار شوند صندلی هایی که از قبل رزرو کردهاند، با قیمت هایی خیلی کمتر از بلیط های چارتری به فروش برسانند. به این بلیط ها بلیط لحظه آخری هواپیما گفته می شود که در بعضی مواقع یک سوم قیمت بلیط های سیستمی را دارند.

با توجه به اینکه شرکت های چارتر کننده نمی خواهند با اجاره کردن صندلی هواپیما و عدم رزرو آن توسط مسافر ضرر کنند، ترجیح می دهند با نازلترین قیمت هم که شده آن ها را به فروش برسانند. چون این بلیط ها در چند ساعت باقیمانده به پرواز برای فروش قرار داده می شوند، اصطلاحاً به آن ها بلیط لحظه آخری چارتر گفته می شود.

بد نیست بدانید که کیفیت پرواز لحظه آخری تفاوتی با سایر پرواز های سیستمی و چارتری ندارد و مسافر در طول پرواز خود می تواند از تمام امکانات سایر مسافران استفاده کند. تنها تفاوتی که خرید بلیط لحظه آخری با بلیط های سیستمی دارد، این است که قیمت بسیار کمی دارد.چرا خرید بلیط هواپیما لحظه آخری؟

پاسخ سؤال چرا خرید بلیط هواپیما لحظه آخری بسیار ساده است. با توجه به اینکه بلیط هواپیما لحظه آخری ۵۰ درصد قیمت بلیط های سیستمی و حتی کمتر از آن به فروش می رسد، از نظر مالی می تواند به میزان زیادی به نفع مسافران باشد. به همین خاطر بسیاری از مسافران که قصد سفر هوایی با هواپیما را دارند، به دنبال کانال فروش بلیط هواپیما لحظه آخری می گردند تا بتوانند بلیط های هواپیما را با قیمت ارزان تهیه کنند.

سایت پته نیز شرایطی را فراهم کرده تا کاربران بتوانند در خبرنامه سایت عضو شوند و تمام اخبار مربوط به انواع لحظه آخری بلیط هواپیما را از طریق ایمیل خود دریافت کنند. به این صورت میتوانند خیلی راحت وارد پنل کاربری خود شده و با خرید این بلیط ها سفری ارزان را تجربه کنند. البته خرید بلیط لحظه آخری هواپیما برای همه مسافران مناسب نیست. زیرا آمادگی برای سفر نیاز به برنامه ریزی دارد و تنها افرادی می توانند از این بلیط ها استفاده کنند که جزو افراد دائم السفر هستند و همیشه آمادگی سفر را دارند. به این ترتیب می توانند چند ساعت باقی مانده تا پرواز هواپیما خود را به فرودگاه برسانند و با پرداخت مبلغی اندک برای بلیط تخفیف دار هواپیما سفری پیش بینی نشده و خاطره انگیز را تجربه کنند.بلیط لحظه آخری خارجی

بلیط لحظه آخری خارجی نیز مانند بلیط های لحظه آخری پرواز های داخلی در سایت پته به فروش می رسد. اگر قصد سفر به کشور های خارجی را دارید و برای خرید بلیط هواپیما می خواهید در هزینه هایتان صرفهجویی کنید، می توانید از فرصت استفاده کنید و در زمان هایی که بلیط های لحظه آخری خارجی موجود می شوند، از طریق اپلیکیشن خرید بلیط لحظه آخری خارجی در سایت پته، بلیط های ارزان قیمت را تهیه کنید.

بهترین زمان برای اقدام به رزرو اینترنتی بلیط لحظه آخری خارجی در سایت پته، فصلهای کم سفر است. زیرا سفر به یک کشور دیگر بدون برنامهریزی و هماهنگی امکانپذیر نیست. اگر جزو آن دسته افرادی هستید که در طول سال چندین بار به کشور های دیگر سفر می کنید، احتمالاً مشکلی برای سفر به یک کشور دیگر ندارید و نگران گرفتن پاسپورت یا ویزای خودتان نیستید. به همین خاطر اگر بلیط های لحظه آخری گیرتان بیاید، خیلی راحت می توانید برای سفر آماده شوید.

از آنجا که پرواز های خارجی معمولاً در زمان های مشخصی انجام می شوند، استقبال مسافران برای خرید بلیط های آنها زیاد است و کمتر پیش میآید که صندلی خالی در هواپیما باقی بماند تا به عنوان بلیط لحظه آخری به فروش برسد. بنابراین باید همیشه در سایت های مختلف جستجو کنید یا از طریق خبرنامه سایت پته اطلاعات مربوط به بلیط های لحظه آخری خارجی را دریافت کنید.مزایای خرید بلیط هواپیما لحظه آخری

فرقی نمی کند که قصد خرید بلیط هواپیما لحظه آخری خارجی را داشته باشید یا داخلی، تمامی بلیط های لحظه آخری مزایایی دارند که میتوان از آن ها به موارد زیر اشاره کرد.قیمت ارزان

از آنجا که بلیط های لحظه آخری قیمت های کمی دارند، مسافران با خرید بلیط لحظه آخری از طریق کانال خرید بلیط هواپیما لحظه آخری، می توانند امکانات یکسانی با پروازهای چارتری و سیستمی دریافت کنند. در حالی که قیمتی بسیار کمتر برای بلیط پرداخته اند. حتی گاهی بعضی از بلیط های لحظه آخری دارای کلاس پروازی تجاری هستند و مسافرانی که یک سوم قیمت بلیط را پرداخته اند، می توانند با افرادی که بلیط را به صورت سیستمی و با قیمت ثابت خریدهاند، از امکانات یکسانی استفاده کنند.کاهش قیمت بلیط با نزدیک شدن به زمان پرواز

در صورتی که تقاضا برای خرید بلیط کاهش داشته باشد. هر چه به زمان پرواز نزدیکتر شویم، بلیط های لحظه آخری ارزانتر می شوند. حتی ممکن است قیمت بلیط هواپیما از بلیط اتوبوس هم کمتر شود. البته این نکته را هم باید خاطرنشان کنیم که برعکس بلیط های سیستمی، قیمت بلیط های لحظه آخری برای کودکان و بزرگسالان تفاوتی ندارد.بلیط تخفیف دار هواپیما

ارزان ترین بلیط هواپیما لحظه آخری، همان بلیط تخفیف دار هواپیما است که توسط آژانس های چارتر کننده با قیمت کم برای فروش گذاشته می شود. در صورتی که قصد خرید این نوع از بلیط ها را از طریق اپلیکیشن بلیط لحظه آخری سایت پته داشته باشید، می توانید یک پنل کاربری در سایت ایجاد کنید و پس از وارد کردن شماره تلفن همراه خود، در خبرنامه سایت عضو شوید.

از آنجا که بلیط های لحظه آخری همیشه و هر روز هفته موجود نیستند، شما دو گزینه برای پیدا کردن آن ها دارید یا می توانید از طریق اطلاع رسانی های سایت پته با عضویت در خبرنامه سایت، اخبار مربوط به بلیط های لحظه آخری را دریافت کنید یا می توانید هر روز و هر ساعت در سایت جستجو کنید و با استفاده از فیلتر بلیط لحظه آخری در سایت، تنها بلیط هایی که در تاریخ مورد نظر شما عرضه شده اند و لحظه آخری هستند، جستجو کنید.استرداد بلیط لحظه آخری هواپیما

اگرچه بلیط های لحظه آخری جزو بلیط های محبوب مسافران هستند و قیمت هایی بسیار اندک دارند، اما متأسفانه دارای معایبی هم هستند که از جمله آن ها میتوان به غیر قابل استرداد بودن آن ها اشاره کرد. اکثر بلیط های لحظه آخری را نمی توانید کنسل کنید. البته کنسل کردن بلیطی که چند ساعت قبل از پرواز خریداری شده چندان منطقی به نظر نمیرسد. زیرا اگر بخواهید این بلیط را کنسل کنید، باید مبلغ زیادی بابت جریمه پرداخت کنید که در آخر نمی توانید هزینه ای که برای خرید بلیط پرداخت کردهاید را به صورت کامل پس بگیرید و ضرر میکنید.

با توجه به اینکه بلیط های لحظه آخری نوعی بلیط چارتری هستند، امکان استرداد آن ها نیز وجود ندارد. اگر هم بعضی از شرکت های هواپیمایی شرایطی را فراهم کرده باشند که بتوانید بلیط های لحظه آخری یا چارتری را پس بدهید و پولتان را بگیرید، قطعاً با توجه به کلاس های نرخی و ساعت باقیمانده به پرواز باید جریمه های سنگینی پرداخت کنید.

یکی دیگر از معایبی که می توان برای بلیط های لحظه آخری عنوان کرد، این است که همیشه قیمت بلیط های لحظه آخری ارزان نیست و اگر تقاضا برای سفر زیاد باشد، به عنوان مثال در ایام تعطیل و فصل های گردشگری، ممکن است شرکت های چارتر کننده این بلیط های لحظه آخری را با قیمت های بسیار بالا حتی گرانتر از بلیط های سیستمی به فروش برسانند.کانال فروش بلیط هواپیما لحظه آخری

سایت پته به عنوان کانال فروش بلیط هواپیما لحظه آخری بلیط های سیستمی و چارتری در اختیار هموطنان عزیز است و بلیط پرواز تمام ایرلاین های معتبر داخلی را با بهترین قیمت در اختیار آن ها قرار می دهد. با توجه به اینکه بلیط محبوبترین پرواز های لحظه آخری در سایت پته به فروش میرسد، مسافرانی که دائم در حال سفر هستند، برای خرید بلیط های لحظه آخری ارزان، می توانند در سایت پته جستجو کنند و یک خرید آسان، سریع و ارزان را تجربه کنند.


سؤالات متداول درباره بلیط هواپیما لحظه آخری