شرایط خرید بلیط هواپیما برای اتباع افغانستانی

از سفر بدانید ویزا و پاسپورت
شرایط خرید بلیط هواپیما برای اتباع افغانستانی

در کشور ایران مانند سایر کشورهای جهان، اتباع خارجی و افغانستانی وجود دارد. ممکن است از شرایط خرید بلیط هواپیما برای اتباع افغانستانی مطلع نباشید و حتی برای شما سوال پیش بیاید که آیا امکان سفر اتباع خارجی ساکن ایران و یا مسافران خارجی در کشور وجود دارد؟ و افراد می‌توانند بلیط سفر خود را به صورت اینترنتی تهیه کنند؟ اتباع افغانی و خارجی ساکن ایران یا گردشگران خارجی می‌توانند مانند افراد ایرانی، مسافرت خارجی را تجربه کنند.

البته برای سفر این افراد شرایط و قوانین خاصی وجود دارد که مسافران باید به آن‌ها توجه کنند تا در سفر خود با هیچ مشکلی رو به رو نشوند. جهت اطلاعات بیشتر در مورد شرایط خرید بلیط هواپیما برای اتباع افغانستانی و خارجی تا پایان این مقاله از پته همراه ما باشید.

نحوه خرید بلیط هواپیما برای اتباع خارجی

برای اینکه اتباع خارجی بتوانند یک سفر خارجی تجربه کنند، به یک سایت خرید آنلاین بلیط هواپیما نیاز دارند. این افراد با استفاده از یک وب‌سایت خرید بلیط، می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن گسترده‌ترین مسیرهای پروازی را مشاهده نمایند.

وب‌سایت پته می‌تواند در جهت خرید آسان بلیط هواپیما به شما کمک کند. افراد با خرید بلیط خارجی از پته از مزایای زیادی نیز بهره‌مند خواهند شد. البته اتباع خارجی برای خرید بلیط هواپیما باید برخی مراحل را طی کرده و قوانین خاصی را رعایت کنند. ولی توجه نمایید که مهم‌ترین مزایای رزرو پرواز خارجی از پته، قیمت مناسب آن است و افراد می‌توانند حتی گزینه‌های بیشتری برای انتخاب بهترین و مناسب‌ترین بلیط خارجی داشته باشند.

وب‌سایت پته این امکان را برای شما عزیزان فراهم کرده است که بتوانید به اکثر ایرلاین‌ها در سراسر جهان دسترسی داشته باشید و بدون هیچ واسطه و هر نوع مشکلی، بلیط هواپیما خارجی را به آسانی در کوتاه‌ترین زمان تهیه نمایید.

برای اینکه بلیط هواپیما خارجی را از پته تهیه کنید، فقط لازم است که مبدا و مقصد خود را مشخص نمایید تا پس از چند لحظه، پروازهای موجود را مشاهده کنید. سپس می‌توانید با توجه به شرایط و نیاز خود، مناسب‌ترین بلیط را برای خودتان با پرداخت هزینه بلیط تهیه کنید. لازم به ذکر است که اتباع خارجی برای سفر به بعضی از کشورها، حتما باید بلیط رفت و برگشت را خریداری کنند.

 

نحوه خرید بلیط هواپیما برای اتباع خارجی

قوانین و محدودیت‌های خرید بلیط هواپیما برای اتباع خارجی

همانطور که می‌دانید خرید بلیط هواپیما برای اتباع افغانی و خارجی به صورت آنلاین، یکی از بهترین و راحت‌ترین روش‌های خرید بلیط است. تمام افراد در این روش می‌توانند بلیط هواپیمای خود را برای پروازهای داخلی یا بین‌المللی خریداری نمایند.

اما لازم به ذکر است که خرید بلیط هواپیما برای اتباع کشورهای مختلف ممکن است قوانین و محدودیت‌های خاصی داشته باشد. به عنوان مثال تبعه کشورهای افغانستان، عراق، سوریه، یمن و پاکستان برای سفر به کشورهای مختلفی مانند ترکیه، باید بلیط خود را به صورت رفت و برگشت یا دو طرفه خریداری نمایند. همچنین نیاز است که ویزای معتبر و تاییدیه واچر هتل را هم همراه خود داشته باشند. علاوه بر این موارد، سایر محدودیت‌ها نیز ممکن است شامل موارد زیر باشند:

دریافت ویزا

قبل از اینکه به برخی از کشورها سفر کنید، باید ویزای مورد نظر خود را دریافت نمایید. به عنوان مثال برای سفر به کشورهای اتحادیه اروپا، اغلب کشورها باید در ابتدا ویزای شنگن را دریافت نمایند.

سن قانونی

بهتر است بدانید که برخی از شرکت‌های هواپیمایی برای افراد زیر 18 سال، امکان و شرایط خرید بلیط را ندارند و ممکن است به همراهی یک نفر بالای 18 سال نیاز داشته باشند.

محدودیت‌هایی برای افراد بیمار

برای افرادی که دارای بیماری‌های خاصی هستند، محدودیت‌هایی در نظر گرفته شده است. ممکن است این محدودیت‌ها توسط برخی از شرکت‌های هواپیمایی اعمال شود. به عنوان مثال باید بگوییم افرادی که بیماری‌های قلبی و عروقی دارند، جهت سفر به کشورهای دارای آب و هوای گرم و مرطوب، باید برخی قوانین را رعایت کنند و یا برای آن‌ها محدودیت‌هایی اعمال می‌شود.

تحریم‌های بین‌المللی

برخی از محدودیت‌ها مربوط به تحریم‌های بین‌المللی هستند. باید بدانید که بعضی از کشورها مانع خرید بلیط هواپیما به ایران یا شرکت‌های هواپیمایی ایرانی می‌شوند.

پیشنهاد خواندنی
ویزای مسافرتی چیست؟

نکات مهم درباره خرید بلیط هواپیما برای اتباع افغانستانی

برخی محدودیت‌ها جهت خرید بلیط هواپیما برای اتباع افغانی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه شود. البته این محدودیت‌ها با توجه به شرایط هر کشوری متفاوت است. به عنوان مثال ممکن است برخی کشورها فقط برای اتباع خود، اجازه خرید بلیط هواپیما با شرکت‌های هواپیمایی داخلی را بدهند و یا درخواست اخذ مجوز خاصی را برای خرید بلیط در نظر بگیرند.

در صورت مشاهده این موارد می‌توانید با سفارت کشور مربوطه تماس بگیرید و اطلاعات مورد نیاز خود را به صورت دقیق دریافت نمایید.

 • اگر بلیط هواپیما به نام یک شخص حقیقی یا حقوقی صادر شود، تحویل بلیط به آن شخص نیز باید توسط دفتر فروش بلیط هواپیما یا پست صورت بگیرد. اما اگر بلیط هواپیما به نام یک اتباع خارجی صادر شده باشد، ارسال بلیط به او کار سختی خواهد بود. البته در چنین مواقعی می‌توان بلیط را به صورت الکترونیکی صادر و اطلاعات لازم را به ایمیل یا تلفن اتباع خارجی ارسال کرد.
 • معمولا برای خرید بلیط هواپیما، شرکت‌های هواپیمایی یا وب‌سایت‌های آنلاین، تخفیف‌هایی را برای جذب مشتری در نظر می‌گیرند. بنابراین در صورتی که قصد سفر به کشور خارجی داشته باشید، می‌توانید قبل از تهیه بلیط، قیمت‌ها را با سایر وب‌سایت‌ها مقایسه کنید. تا در نهایت بهترین گزینه برای خرید بلیط را انتخاب نمایید.
 • جالب است بدانید که در بعضی از ایرلاین‌های داخلی، صدور بلیط هواپیما برای اتباع خارجی ممکن نیست؛ یا در برخی ایرلاین‌ها صدور بلیط برای اتباع افغانستانی و خارجی با هزینه متفاوتی انجام می‌شود. پس هنگام خرید بلیط باید این موارد را در نظر بگیرید.
 • در نهایت هنگام خرید بلیط هواپیما برای اتباع، باید اطمینان پیدا کنید که مدارک و ویزای مورد نیاز برای سفر به کشور دلخواه خود را به همراه دارید تا بتوانید سفر خوبی را تجربه کنید.

نکات مهم درباره خرید بلیط هواپیما برای اتباع افغانی

اطلاعات لازم خرید بلیط هواپیما برای اتباع 

در این مقاله اطلاعات لازم را درباره شرایط خرید بلیط هواپیما برای اتباع افغانستانی و خارجی را ارائه کردیم تا شما از آن‌ها اطلاع یابید. معمولا برای خرید بلیط هواپیما روش‌های مختلفی وجود دارد. اما بهترین روش، خرید بلیط هواپیما از وب‌سایت آنلاین پته است که شما می‌توانید با این روش در کوتاه‌ترین زمان ممکن به صورت مستقیم بلیط مورد نظر خود را خریداری کنید. در صورت داشتن هر سوالی می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا آن‌ها به شما راهنمایی‌های لازم را ارائه دهند.

ثبت دیدگاه

با درج نظر امتیاز کسب کنید
  • بنده ویزای الکترونیکی توریستی ترکیه را دریافت نمودم آیا شرکت های هواپیمایی بلیط صادر می کنند

   آیا مفید بود؟
   • سلام همراه گرامی
    ترکیه نیاز به ویزای توریستی نداره
    فقط اگر مسافر افغان باشه نیازه که طبق قوانین کشورشون اقدام به دریافت ویزای توریستی برای ترکیه نمایید ( که متاسفانه ما این خدمت را ارائه نمی دهیم)

    آیا مفید بود؟