خرید بلیط اتوبوس سیر و سفر ایران از پته

شاید شما هم مانند دیگر مسافران تا قبل از استفاده شرکت های اتوبوسرانی از اتوبوس های مدرن و مجهز، علاقه چندانی به سفر با اتوبوس نداشتید. اما از زمانی که شرکت هایی مانند سیر و سفر ایران، تصمیم گرفتند اتوبوس های VIP مجهز را وارد ناوگان خود کنند، نظر همه مسافران تغییر کرده است.

یکی از شرکت های اتوبوسرانی باسابقه ایرانی که توانسته در سال های اخیر ذهنیت مسافران را نسبت به سفر با اتوبوس تغییر دهد، شرکت سیر و سفر ایران است. سایت پته نیز به دلیل اینکه با شرکت های اتوبوسرانی معتبر همکاری می کند، امکان خرید بلیط اتوبوس سیر سفر ایران را فراهم نموده است.


بلیط اتوبوس سیر و سفر

بلیط اتوبوس سیر و یکی از پرتقاضاترین بلیط های اتوبوس است که مسافران برای خرید آن به وب سایت های اینترنتی که در زمینه فروش بلیط اتوبوس فعالیت دارند، مراجعه می کنند. به همین خاطر سایت پته نیز برای برآوردن نیاز های مسافران، شرایطی را ترتیب داده تا کاربران بتوانند با مراجعه به سایت پته بلیط اتوبوس سیر و سفر را خریداری کنند و یک سفر دلپذیر و راحت با اتوبوس های مجهز این شرکت اتوبوسرانی تجربه کنند.

اتوبوس های این شرکت به خاطر دارا بودن سیستم های سرمایشی و گرمایشی مناسب در فصل تابستان و زمستان، صندلی های راحت و تهویه مطلوب، جزو بهترین اتوبوس های مسافربری هستند. اتوبوس VIP سیر و سفر نیز جزو پرطرفدارترین وسایل حمل و نقلی است که در این شرکت مورد استفاده قرار می گیرد و سایت پته توانسته بلیط اتوبوس مسیر های مختلف این شرکت اتوبوسرانی را در سایت خود با قیمت های بسیار مناسب عرضه کند.


خرید بلیط اتوبوس سیر و سفر

شاید هنوز هم افرادی باشند که مانند سال های پیش برای خرید بلیط اتوبوس به شرکت های تعاونی مراجعه کنند. اما دیگر تعداد افرادی که حضوری بلیط میخرند، زیاد نیست و اغلب مواقع کاربران و مسافران ترجیح می دهند خرید خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. زیرا امکان رزرو بلیط اتوبوس سیر و سفر ایران از طریق سایت های مختلف فراهم شده است.

نه تنها این شرکت اتوبوسرانی، بلکه بلیط اتوبوس سایر شرکت ها نیز در سایت های فروش بلیط عرضه می شوند. همین باعث شده تا دیگر نیازی به مراجعه حضوری به شرکت تعاونی قبل از سفر نباشد و مسافران خیلی راحتتر تنها با چند کلیک، از طریق کارت های عضو شتاب خرید خود را انجام دهند. البته هنوز هم امکان خرید حضوری وجود دارد، اما مسافران برای اینکه وقت کافی برای ماندن در ترافیک یا مراجعه حضوری به ترمینالهای شلوغ را ندارند، از روش های سادهتر و سریعتر استفاده می کنند.


خرید اینترنتی بلیط اتوبوس سیر و سفر

خرید اینترنتی بلیط اتوبوس سیر و سفر بهترین کاری است که شما به عنوان یک مسافر می توانید انجام دهید. کافی است از طریق گوشی موبایل خودتان وارد سایت پته شوید و خیلی راحت پس از جستجو، برای سفر خود یک بلیط را انتخاب کنید و هزینه آن را هم به صورت آنلاین پرداخت نمایید. رزرو اینترنتی بلیط اتوبوس سیر و سفر و سایر شرکت های اتوبوسرانی معتبر دیگر در سایت پته امکانپذیر است. به شرط اینکه ابتدا یک حساب کاربری در سایت پته برای خودتان ایجاد کنید و اطلاعات سفر را وارد نمایید. این کار بسیار ساده است و دارای مراحلی است که در ادامه به آن ها اشاره میکنیم.

 • اگر قصد خرید بلیط اتوبوس سیر و سفر را دارید و می خواهید از طریق سایت پته این کار را انجام دهید، بهتر است یک حساب کاربری با شماره تلفن همراه خود ایجاد کنید.

 • سپس وارد سایت پته شده و روی گزینه اتوبوس کلیک نمایید.

 • در این مرحله باید مبدأ و مقصد سفر را وارد نموده و تاریخ سفر را مشخص کنید.

 • حالا می توانید سفر های موجود در این تاریخ را جستجو کنید.

 • یک لیست کامل از تمام بلیط های اتوبوس در تاریخ مشخص شده برای شما به نمایش در می آید.

 • شما می توانید از بین بلیط های موجود، بلیط مربوط به شرکت سیر و سفر را انتخاب کنید.

 • حتی میتوانید از فیلتر مربوط به شرکت اتوبوسرانی استفاده کنید و تنها بلیط های این شرکت را ببینید.

 • در صورت خرید بلیط اتوبوس سیر و سفر VIP حتی می توانید شماره صندلی تان را هم انتخاب کنید

 • شما می توانید انتخاب کنید که کنار یک آقا بنشینید یا یک خانم، زیرا صندلی های رزرو شده مشخص هستند و شما می توانید متوجه شوید که صندلی رزرو شده را یک آقا رزرو کرده است یا همسفر کناری شما یک خانم است

 • حالا نوبت به پرداخت هزینه خرید بلیط می شود. قیمت بلیط اتوبوس سیر و سفر VIP نسبت به اتوبوس های معمولی گرانتر است. بنابراین هنگام خرید باید به این نکته توجه داشته باشید. سایت پته یک درگاه بانکی معتبر آماده کرده تا کاربران بتوانند از طریق کارت شتاب و رمز دوم هزینه خرید بلیط را پرداخت کنند.

 • پس از تکمیل فرایند رزرو آنلاین بلیط اتوبوس از سایت پته، یک ایمیل یا پیامک به همان شمارهای که در ابتدا وارد کردهاید، ارسال می شود. این پیامک دارای شماره سفارش و لینک دانلود بلیط است که شما می توانید از آن برای چاپ بلیط کاغذی استفاده کنید.


رزرو بلیط اتوبوس سیر و سفر ایران

خرید بلیط اتوبوس سیر و سفر بیهقی نیز در سایت پته امکانپذیر است. یکی از ترمینال های شمال تهران به نام ترمینال بیهقی محل استقرار اتوبوس های شرکت سیر و سفر ایران است. شما می توانید برای خرید آنلاین بلیط های این ترمینال نیز به صورت اینترنتی اقدام کنید. شاید تصور کنید برای خرید بلیط اتوبوس این پایانه حتماً نیاز به مراجعه حضوری به شرکت های تعاونی مستقر در پایانه بیهقی است. اما با روی کار آمدن سایت های فروش بلیط اتوبوس، دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست و شما می توانید از سایت پته بلیط خود را به صورت آنلاین تهیه کنید.


اتوبوس سیر و سفر VIP

در بخش های پیش نیز اشاره کردیم که امکان خرید بلیط اتوبوس سیر و سفر وی آی پی نیز در سایت پته فراهم شده است. با توجه به تجهیزات مدرن و امکاناتی که اتوبوسهای وی آی پی دارند، مسافران ترجیح می دهند برای داشتن سفری راحتتر بلیط اتوبوس VIP خریداری کنند اتوبوسهای VIP دارای صندلیهای کمتری نسبت به اتوبوس های معمولی هستند و نهایتاً ۲۸ صندلی در این اتوبوس ها قرار دارد که با فاصله های زیادی از یکدیگر قرار گرفتهاند.

همین باعث می شود تا فضای کافی برای خواباندن صندلی توسط مسافر وجود داشته باشد و بتواند در طول سفر صندلی را به تخت تبدیل کند و به راحتی استراحت کند. پذیرایی با بسته های غذایی و نوشیدنی های سرد و گرم در اتوبوس VIP، استفاده از مانیتور و دستگاه پخش موسیقی نیز از دیگر امکانات این اتوبوس ها است.

همچنین مسافران می توانند به راحتی سیستم سرمایشی و گرمایشی اتوبوس را از طریق پنلی که در بالای سرشان قرار گرفته تنظیم کنند. سیستم تهویه اتوبوس های VIP هم به گونهای طراحی شدهاند که امکان جریان هوا در اتوبوس وجود دارد و دیگر بوی نامطبوع مسافران را اذیت نمی کند. در صورتی که بلیط اتوبوس VIP سیر و سفر را از سایت پته خریداری نموده باشید، امکان کنسلی بلیط اتوبوس سیر و سفر VIP نیز به صورت آنلاین در همین سایت وجود دارد. کافی است به سایت مراجعه نموده و پس از ورود به پنل کاربری خود، درخواست کنسلی بلیط اتوبوس را ثبت کنید و منتظر باشید تا پشتیبانی سایت پته به شما پاسخ بدهد. با توجه به قوانین کنسلی بلیط اتوبوس، مبلغی که برای خرید بلیط پرداخت کردهاید، پس از کسر جریمه کنسلی به حساب شما واریز می شود.


سؤالات متداول کاربران