خرید بلیط اتوبوس همسفر از پته

یکی از قدیمیترین شرکت های اتوبوسرانی ایران شرکت همسفر است. از آنجا که سایت پته با تمام شرکت های معتبر اتوبوسرانی همکاری دارد، امکان رزرو اینترنتی بلیط اتوبوس همسفر در این سایت فراهم شده است و شما می توانید خیلی سریع و ساده اقدام به رزرو بلیط اتوبوس همسفر در سایت پته نمایید.


بلیط اتوبوس همسفر

شرکت اتوبوسرانی همسفر در سال ۱۳۷۸ فعالیت خود را در پایانه بیهقی آغاز کرد. این شرکت که جزو شرکت های با سابقه محسوب می شود، با تعداد ۱۰۰ اتوبوس وارد جاده های کشور شد و توانست به تدریج با افزودن اتوبوس های VIP کیفیت سفر را برای هموطنان عزیز افزایش دهد. البته در حال حاضر شرکت مسافربری همسفر بیشتر از ۶۰۰ اتوبوس دارد که در مسیر های داخلی و خارجی تردد دارند.

به خاطر محبوبیت بلیط اتوبوس همسفر، این شرکت مسافربری علاوه بر دفتر مرکزی خود در تهران در شهر هایی مانند تبریز، اصفهان، رشت، اهواز، شیراز و مشهد نیز نمایندگی دارد و مسافران می توانند برای خرید بلیط اتوبوس به این دفاتر مراجعه کنند. البته امروزه کمتر کسی پیدا می شود که بخواهد حضوری بلیط تهیه کند. تا روش های سادهتری مانند خرید اینترنتی بلیط اتوبوس همسفر مانده چرا باید وقت و هزینهمان را هدر بدهیم و خرید حضوری انجام دهیم.


خرید بلیط اتوبوس همسفر

از آنجا که یکی از مهمترین شرکت های مسافربری که در بیشتر مسیر های پر تردد کشور فعالیت می کند، شرکت همسفر است. خرید بلیط اتوبوس این شرکت طرفداران خاص خود را دارد. اکثر افرادی که به سابقه و اعتبار شرکت های اتوبوسرانی اهمیت می دهند و می خواهند در طول سفر خود راحتی و آرامش را تجربه کنند، این شرکت را انتخاب می کنند. یکی از نکات مثبتی که مسافران قطعاً برای خرید بلیط اتوبوس به آن توجه می کنند، امکان خرید بلیط به صورت اینترنتی است. شرکت همسفر نیز این امکان را فراهم نموده تا سایت های مختلف فروش بلیط اتوبوس، بلیط های این شرکت را عرضه کنند.


خرید اینترنتی بلیط اتوبوس همسفر

برای خرید اینترنتی بلیط اتوبوس همسفر Vip و اتوبوس های معمولی، کافی است وارد سایت پته شوید و گزینه اتوبوس را انتخاب کنید. حالا یک صفحه برای شما باز می شود که باید اطلاعات مربوط به مقصد، مبدا، تاریخ سفر، تعداد مسافران و ... را وارد کنید. پس از انتخاب گزینه جستجو یک فهرست کامل از بلیط هایی که در تاریخ مشخص شده برای این مسیر وجود دارند، پیش روی شما قرار میگیرد. حالا خیلی ساده می توانید تمام بلیط ها را از نظر قیمت در شرکت های مسافربری با یکدیگر مقایسه کنید. به عنوان مثال اگر فقط می خواهید بلیط اتوبوس همسفر را تهیه کنید، نیازی نیست در بین سایر شرکت ها جستجو کنید.

فقط کافی است از سمت راست، فیلتر مربوط به شرکت مسافربری را انتخاب نموده و تنها بلیط های شرکت همسفر را ببینید. اگر در تاریخی که مشخص کردهاید، سفری وجود داشته باشد، بلیط اتوبوس آن حتماً در صفحه برای شما به نمایش در می آید و می توانید آن را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که پس از انتخاب بلیط، اطلاعات هویتی خود و سایر مسافرانی که برای آن ها قصد خرید بلیط را دارید، باید دقیق وارد کنید. مراحل خرید بسیار ساده است و در هر فیلد یا پنجرهای که برای شما باز شده، باید اطلاعات مورد نظر آن را صحیح و درست وارد کنید. در آخر وارد درگاه بانکی سایت پته شوید و از طریق رمز دوم و کارت عضو شتاب هزینه بلیط را پرداخت کنید. اگر فرایند خرید تکمیل شده باشد و مشکلی وجود نداشته باشد، یک پیامک یا ایمیل برای شما ارسال می شود. این ایمیل یا پیامک دارای شماره سفارش شما و لینک دانلود بلیط است.

نکته: قبل از خرید اینترنتی بلیط، حتماً باید یک پنل کاربری در سایت پته ایجاد کنید و شماره موبایل خود را وارد نمایید. در صورت لزوم می توانید ایمیل خود را نیز وارد کنید تا اطلاع رسانی از طریق این شماره تماس و ایمیل انجام شود.


نحوه استرداد بلیط اتوبوس همسفر

استرداد بلیط اتوبوس همسفر در سایت پته تنها برای افرادی امکانپذیر است که بلیط خود را به صورت آنلاین از سایت پته خریداری کرده باشند. با توجه به اینکه کنسلی بلیط اتوبوس همسفر VIP مشمول جریمه است. مسافران اگر تا ۳ ساعت پیش از حرکت اتوبوس قصد کنسلی در سایت پته را داشته باشند، باید ۲۰ درصد جریمه بپردازند و اگر بعد از این زمان اقدام به کنسلی کنند، باید ۱۰۰ جریمه پرداخت کنند و نمیتوانند پولی که برای خرید بلیط پرداخت کردهاند را پس بگیرند.

البته طبق قوانین شرکت همسفر، جریمه کنسلی از یک ساعت قبل از حرکت تا بعد از آن، ۵۰ درصد و از زمان خرید تا یک ساعت پیش از حرکت اتوبوس، ۱۰ درصد کل مبلغ پرداخت شده است. در صورتی که درخواست کنسلی در سایت پته در بخش سفارش ها و استعدادها ثبت شود، جریمه کنسلی بلیط کسر شده و مبلغ باقیمانده به همان حسابی واریز میشود که خرید از طریق آن صورت گرفته است. توجه داشته باشید که فرایند استرداد بلیط اتوبوس همسفر و سایر شرکت های اتوبوسرانی در سایت پته غیر قابل بازگشت است و نمی توان مجدداً آن را تبدیل به خرید نمود.

این مبلغ نیز نهایتاً تا ۷۲ ساعت کاری بعد به حساب مورد نظر واریز می شود. در صورتی که مشکلی در زمینه استرداد بلیط داشته باشید، می توانید از پشتیبانی آنلاین و ۲۴ ساعته سایت پته استفاده کنید که همواره پاسخگوی سوالات کاربران است.


سؤالات متداول کاربران