همه چیز در مورد ویزا عمان

همه چیز در مورد ویزا عمان

سلطان نشین عمان، کشوری فریبنده واقع در سواحل جنوب شرقی شبه جزیره عربستان، از نظر تاریخ، زیبایی طبیعی و میراث فرهنگی غنی است. عمان با شناخت پتانسیل گردشگری و همکاری های تجاری بین المللی، سیستم ویزای الکترونیکی  را برای ساده سازی فرآیند درخواست ویزا برای بازدیدکنندگان بین المللی معرفی کرده است.

در سالهای گذشته ویزای توریستی و کاری عمان به صورت حضوری در سفارت عمان و یا به صورت فرودگاهی انجام می گرفت ولی هم اکنون به صورت آنلاین انجام می گیرد.

بهتر است قبل از برنامه ریزی برای سفر به مسقط برای دریافت ویزای عمان اقدام نمایید. فرآیند دریافت ویزای عمان بسیار سریع و آسان است و به سرعت توسط آژانس مسافرتی پته انجام می گردد.ویزای توریستی عمان اصولا در بازه زمانی الی 72 ساعت صادر می گردد.

ویزا عمان

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی عمان 

  • پاسپورت 
  • عکس پرسنلی

ویزا عمان: یک مرور کلی

سیستم بر خط ویزا عمان که برای ساده کردن فرآیند درخواست ویزا راه اندازی شد، زمان انتظار و موانع اداری را برای مسافران بین المللی کاهش می دهد.

با استفاده از این سیستم، متقاضیان می توانند ویزای تایید شده خود را از طریق ایمیل دریافت کنند و نیازی به مراجعه حضوری به سفارت یا کنسولگری عمان نداشته باشند.

مزایای ویزا آنلاین عمان

سیستم ویزای جدید عمان چندین مزیت را هم برای مسافران و هم برای دولت عمان دارد:

  • راحتی: گردشگران و مسافران تجاری می توانند از خانه خود و به صورت آنلاین از طریق آژانس مسافرتی پته  اقدام کنند و در وقت و تلاش خود صرفه جویی کنند.
  • پردازش سریعتر: سیستم آنلاین به طور قابل توجهی زمان پردازش را کاهش می دهد و به بازدیدکنندگان امکان می دهد ویزای خود را سریعتر دریافت کنند.
  • امنیت پیشرفته: سیستم ویزای آنلاین امکان مدیریت بهتر داده ها را فراهم می کند که امنیت را افزایش می دهد و خطر تقلب را کاهش می دهد.

 

سوالات متداول ویزا عمان

آیا ویزا کار عمان هم صادر می شود؟

بله ویزای کاری عمان دو ساله هست و همان ویزای اقامت بوده و پس از دو سال هم می توانید با موافقت کارفرمای خود برای مدت دوسال دیگر نیز تمدید کنید، به بیان دیگر ویزای کار و اقامت عمان هر بار برای دو سال قابل تمدید است.

ویزا فرودگاهی عمان چیست؟

ویزای عمان در فرودگاه نیز صادر می گردد ولی بهتر است با توجه به اینکه این امکان همیشه وجود دارد که به دلیلی ویزا صادر نگردد قبل از سفر ویزای عمان خود را تهیه کنید تا از ضررهای احتمالی جلوگیری نمایید در غیر اینصورت می توانید بلیت پرواز به عمان را تهیه کنید و پس از رسیدن به فرودگاه مسقط تقاضای ویزا نمایید.

ویزا عمان چند روزه صادر می شود؟

ویزای عمان بطور معمول یک روزه و حتی چند ساعته صادر می گردد البته در ساعت و ایام کاری رویال پلیس عمان که مسُول صدور ویزای عمان می باشد.

آیا برای دریافت ویزا عمان مدارک و شرایط خاصی لازم هست؟

خیر جهت دریافت ویزای عمان فقط نیاز به اسکن پاسپورت و عکس می باشد و می توانیم به سرعت این ویزا را تهیه کنیم.

واحد پول عمان چیست و زبان انگلیسی باید صحبت کنیم؟

واحد پول کشور عمان ریال عمانی میباشد که جهت اطلاع هر ریال عمان برابر با حدود 9.40 درهم امارات است و به زبان انگلیسی هم می توانید صحبت کنید هر چند زبان اصلی این کشور عربی است.

جهت کار در عمان نیاز به مدرک زبان انگلیسی یا عربی داریم؟

الزاما خیر نیازی به مدرک زبان آکادمیک و رسمی انگلیسی یا عربی ندارید ولی در حدی که محاوره روزمره را داشته باشید نیاز هست.

اگر ویزای عمان یک ساله بگیرم میتوانم در این کشور یک سال اقامت داشته باشم؟

خیر نوع ویزای یک ساله عمان، توریستی هست و فقط می توانید در هر بار اقامت یکماه در این کشور باشید و بعد باید خارج گردید و اگر نیاز بود مجددا وارد گردید.

فقط نوع ویزای اقامت کاری عمان هست که می توانید هم رفت و آمد داشته باشید و همین طور دو سال را هم دائما اقامت داشته باشید.

در صورتی که درخواست ویزای عمان بدهیم و ریجکت شویم هزینه برمی گردد؟

در مورد ویزای توریستی عمان متاسفانه هزینه ویزا مطابق با بسیاری از ویزاهای دیگر دنیا قابل بازگشت نیست و در مورد ویزای کاری عمان در صورت عدم صدور کل هزینه دریافتی مسترد می گردد.

 

امتیازی ثبت نشده است